Deltagere 2019

Amelie Stein
amelie.stein@bio.ku.dk
Biologisk Institut

Anders Bach
anders.bach@sund.ku.dk
Institut for Lægemiddeldesign og Farmakologi

Andrew Richard Williams
arw@sund.ku.dk
Institut for Veterinær- og Husdyrvidenskab

Christa Gall
christa@dark-cosmology.dk
Center for Kosmologi, Niels Bohr Institutet

Christina Annette Gravert
cag@econ.ku.dk
Økonomisk Institut

David E. Gloriam
david.gloriam@sund.ku.dk
Institut for Lægemiddeldesign og Farmakologi

Eline Lorenzen
elinelorenzen@snm.ku.dk
Center for GeoGenetik, Statens Naturhistoriske Museum

Elsa Yvanez
elsa.yvanez@gmail.com
Center for Tekstilforskning, Saxo-Instituttet

Enrico Cappellini
ecappellini@snm.ku.dk
Center for GeoGenetik, Statens Naturhistoriske Museum

Frederik Poulsen
fpo@teol.ku.dk
Det Teologiske Fakultet

Janus Mortensen
jamo@hum.ku.dk
Center for Internationalisering og Parallelsproglighed

Jeanet Sinding Bentzen
jeanet.bentzen@econ.ku.dk
Økonomisk Institut

Jonathan Z. Shik
jonathan.shik@bio.ku.dk
Biologisk Institut

Kamilla Woznica Miskowiak
kamilla.woznica.miskowiak@regionh.dk
Institut for Psykologi

Karina Kim Egholm Elgaard
karina.egholm.elgaard@jur.ku.dk
Center for Retlige Studier i Velfærd og Marked

Knud Andreas Jønsson
kajonsson@snm.ku.dk
Center for GeoGenetik, Statens Naturhistoriske Museum

Kyoung-Jae Won
kyoung.won@bric.ku.dk
Biotech Research & Innovation Centre

Lars Cyril Nørgaard
lan@teol.ku.dk
Det Teologiske Fakultet

Lourdes Cantarero-Arévalo
lou.cantarero@sund.ku.dk
Institut for Farmaci

Maria Kristiansen
makk@sund.ku.dk
Institut for Folkesundhedsvidenskab

Marianne Nissen Lund
mnl@food.ku.dk
Institut for Fødevarevidenskab

Michael Krabbe Borregaard
mkborregaard@snm.ku.dk
Statens Naturhistoriske Museum

Nina Molin Høyland-Kroghsbo
nina.molin@gmail.com
Institut for Veterinær- og Husdyrvidenskab

Rune Iversen
runeiversen@hum.ku.dk
Saxo-Instituttet